Szkoła Kam-an powstała 20 lat temu, z autentycznej potrzeby szerzenia wiedzy w sposób efektywny i zgodny z zasadą: poznaj, zrozum, zapamiętaj. Uczy języków obcych, matematyki i programowania komputerowego w samym centrum Podkowy Leśnej, przy ulicy Słowiczej 1. Założyli ją doświadczeni nauczyciele: Kamila Antkowiak – filolog angielski i Marcin Woźniak – edukator matematyki , absolwent i pracownik naukowy Wojskowej Akademii Technicznej. Para w życiu i w pracy, która nie boi się wyzwań i nowatorskich metod edukacji. Oboje wychowani w rodzinach nauczycielskich, do perfekcji opanowali sposoby wydobywania z uczniów tego, co najlepsze z oddaniem i cierpliwością. Do współpracy zaprosili też Annę Wieczorek – cenioną nauczycielkę języka angielskiego, twórcę metody BINGO i autorkę podręczników wydawanych przez Oxford University Press. To ona szkoli dla Kam-an nauczycieli angielskiego dla dzieci. Kadra Kam-an jest sentymentalnie i rodzinnie związana z Podkową Leśną, a szkoła ma ambicję wpisania się w wysoki poziom nauczania w mieście-ogrodzie od czasów przedwojennych.

20190616 135052 1024x667
sala na 1 pietrze 1024x676

Zaufali nam:

  • Liceum im. St. Wyspiańskiego w Warszawie
  • Prywatne Liceum przy ulicy Okopowej w Warszawie
  • GE Polska sp. z o.o.,
  • Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki
  • Instytut Lotnictwa
  • Makro Cash and Carry
  • Faurecia
  • Elektrolux.

Kamila Antkowiak – absolwentka Akademii Polonijnej w Częstochowie na wydziale filologii angielskiej i francuskiej o profilu ekonomicznym. Tata – dyrektor dwóch szkół w Wałbrzychu i babcia wychowana we Francji, od małego mówili do niej po francusku a potem posłali na prywatne lekcje angielskiego i edukowali ją na zagranicznych kursach w Anglii i Australii. Po ukończeniu studiów Kamila trafiła do jednej z warszawskich szkół językowych a stamtąd do Instytutu Lotnictwa w Warszawie, jako lektor dla kadry inżynierów współpracujących z amerykańskim koncernem General Electric. Jej zadaniem było tak wyszkolić polskich inżynierów lotnictwa, by swobodnie porozumiewali się z kolegami zza oceanu językiem technicznym i biznesowym, a do tego rozumieli sympozja i konferencje naukowe. Dla Instytutu Lotnictwa pracuje do dziś, a efekty jej działań wysoko cenią sobie amerykańscy managerowie i potwierdzają to w referencjach (zobacz). Kamila jest też doskonałym tłumaczem, a w swojej szkole Kam-an odpowiada za nauczanie nastolatków i osób dorosłych. Prowadzi konwersacje, wprowadza w tajniki języka angielskiego technicznego i prawnego, przygotowuje do egzaminów ósmoklasisty, MOVERS, KET, PET, FCE, CAE, TOEFL, TOEIC, TOLES, SAT. Jest wymagająca, stanowcza i żywiołowa. Potrafi twórczo dominować nad uczniem i z wrodzonym poczuciem obowiązku dąży do obranego celu.

20190625 142432 768x448

Marcin Woźniak absolwent Wojskowej Akademii Technicznej  kierunku  meteorologia lotnicza  i Podyplomowych Studiów Zarządzania Obronności i Informatyki PAN i AON. Wychował się w Podkowie Leśnej, w willi państwa Walkowskich znanej, jako Pensjonat Przedwiośnie. Jego tata – Wacław Woźniak, w latach pięćdziesiątych był nauczycielem matematyki i fizyki w podkowiańskiej Szkole Podstawowej a po 1956 roku  Przewodniczącym  Rady Narodowej w Podkowie Leśnej.  Syn Wacława Woźniaka , Marcin , już kiedy uczęszczał do Liceum w Brwinowie zaczął udzielać lekcji dorabiając w ten sposób na swoje potrzeby przy chudym domowym budżecie . Na studiach w Wojskowej Akademii Technicznej spotkał profesora Romana Leitner`a, słynnego matematyka, autora znanych podręczników. Z jego inspiracji, przez kilkanaście lat poświęcił się pracy naukowo – dydaktycznej   na WAT w Zakładzie Meteorologii, prowadząc zajęcia z fizyki atmosfery, meteorologii synoptycznej i laserolokacji. W roku 1991 otworzył jedną z pierwszych, prywatnych szkół języka angielskiego w Warszawie – Eurowiedza i z sukcesami edukował tam uczniów przez 15 lat. Dziś Marcin Woźniak po latach wrócił do Podkowy, zamieszkał w pobliskim Zarybiu, jest oddanym ojcem i pasjonatem przekazywania wiedzy w sposób skuteczny. W Kam-an odpowiada za nauczanie matematyki metodą opracowaną przez Sala Khana – światowej sławy Amerykanina hinduskiego pochodzenia, absolwenta Massachusetts Institute of Technology, twórcę i założyciela znanej na całym świecie Khan Academy. Marcin Woźniak idzie  drogą  wytyczoną przez Sala Khana , przyznając że jest jedynie naśladowcą o wiele młodszego od siebie geniusza  Sala Khana , którego metodę kształcenia uważa za najlepszą na świecie. Nie jest w tym odosobniony, bo podobne zdanie ma Bill Gates oraz ambasador Sala Khana w Polsce – prof. Lech Mankiewicz, dyrektor Centrum Fizyki Teoretycznej PAN i założyciel Fundacji Edukacja dla Przyszłości.

20190707 141617 768x489

Anna Wieczorek – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale filologii angielskiej, wychowana w Podkowie Leśnej – jej rodzinny dom z młynem, przy ul. Brwinowskiej 5 stoi tu po dziś dzień. Przygodę z językiem angielskim zaczęła jako 8-letnia dziewczynka właśnie we wspomnianym mieście-ogrodzie, na zajęciach u pani Joanny Kubickiej. W 8 klasie szkoły podstawowej już sama udzielała lekcji dla parafian kościoła NMP w Otrębusach (na prośbę ówczesnego proboszcza i zaprzyjaźnionego z nim księdza Leona Kantorskiego), a w liceum prowadziła lekcje w otrębuskiej świetlicy przy ulicy Wiejskiej. Te doświadczenia zaważyły na jej drodze zawodowej – w nauczaniu angielskiego odnalazła swoją pasję i wielką przyjemność. Jako młoda profesjonalistka, zaraz po studiach, otrzymała stypendium Rotary International – Group Study Exchange i wyjechała na szkolenie do szkół prowincji Alberty w Kandzie. Od tego momentu regularnie bywa w krajach anglojęzycznych na konferencjach IATEFL (International Association of Teachers of English as a Foreign Language).Pod koniec lat 90. wydawnictwo PWN wydało jej pierwszy podręcznik pt. BINGO!, który zapoczątkował bardzo popularną w Polsce serię książek do nauki angielskiego. Co ciekawe, pisała go z pomocą kilkuletniej córki – Isi, która dziecięcą rączką rysowała projekty obrazków i nagrywała angielskie rozmówki i piosenki. Dziś Isia, a właściwie Agnieszka Wieczorek, jest wykładowcą na wydziale kultury latynoamerykańskiej Uniwersytetu Illinois w Chicago, a na książkach BINGO! wychowały się setki tysięcy uczniów w całej Polsce.Lata pracy z dziećmi i doświadczenia zawodowe zdobyte za granicą zaowocowały opracowaniem autorskiej metody nauczania, którą Anna Wieczorek nazwała BINGO, otworzyła też własną szkołę językową. Oprócz serii podręczników, poradników metodycznych i multimediów, autorka stworzyła uroczą maskotkę – pieska o imieniu Bingo Boy dla najmłodszych uczniów. Książki Anny Wieczorek wydawane są przez największe wydawnictwa takie jak: PWN, Cambridge University Press, Berlitz i Langenscheidt, a kursy BINGO świetnie przygotowują dzieci i młodzież do międzynarodowych egzaminów językowych Cambridge Young Learnes. Anna Wieczorek wciąż jest aktywnym metodykiem i nauczycielem angielskiego, od kilku lat współpracuje z polską szkołą w Wielkiej Brytanii Edu Owls, szkoli nauczycieli i studentów wyższych uczelni, prowadzi również własne wydawnictwo BINGO BOOKS. W szkole Kam-an nadzoruje zespół lektorów uczących dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej i cieszy się, że metoda BINGO jest dostępna w jej ukochanej Podkowie Leśnej.

20190616 151507 768x536