Szkoła Kam-an
powstała 20 lat temu, z autentycznej potrzeby szerzenia wiedzy w sposób efektywny i zgodny z zasadą: poznaj, zrozum, zapamiętaj.

Uczy języków obcych, matematyki i programowania komputerowego w samym centrum Podkowy Leśnej, przy ulicy Słowiczej 1.

Założyli ją doświadczeni nauczyciele: Kamila Antkowiak – filolog angielski i Marcin Woźniak – edukator matematyki , absolwent i pracownik naukowy Wojskowej Akademii Technicznej. Para w życiu i w pracy, która nie boi się wyzwań i nowatorskich metod edukacji. Oboje wychowani w rodzinach nauczycielskich, do perfekcji opanowali sposoby wydobywania z uczniów tego, co najlepsze z oddaniem i cierpliwością. 

20190616 135052 1024x667
sala na 1 pietrze 1024x676

Zaufali nam:

  • Liceum im. St. Wyspiańskiego w Warszawie
  • Prywatne Liceum przy ulicy Okopowej w Warszawie
  • GE Polska sp. z o.o.,
  • Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki
  • Instytut Lotnictwa
  • Makro Cash and Carry
  • Faurecia
  • Elektrolux.

Kamila Antkowiakabsolwentka Akademii Polonijnej w Częstochowie na wydziale filologii angielskiej i francuskiej o profilu ekonomicznym. Tata – dyrektor dwóch szkół w Wałbrzychu i babcia wychowana we Francji, od małego mówili do niej po francusku a potem posłali na prywatne lekcje angielskiego i edukowali ją na zagranicznych kursach w Anglii i Australii. Po ukończeniu studiów Kamila trafiła do jednej z warszawskich szkół językowych a stamtąd do Instytutu Lotnictwa w Warszawie, jako lektor dla kadry inżynierów współpracujących z amerykańskim koncernem General Electric. Jej zadaniem było tak wyszkolić polskich inżynierów lotnictwa, by swobodnie porozumiewali się z kolegami zza oceanu językiem technicznym i biznesowym, a do tego rozumieli sympozja i konferencje naukowe. Dla Instytutu Lotnictwa pracuje do dziś, a efekty jej działań wysoko cenią sobie amerykańscy managerowie i potwierdzają to w referencjach (zobacz). Kamila jest też doskonałym tłumaczem, a w swojej szkole Kam-an odpowiada za nauczanie nastolatków i osób dorosłych. Prowadzi konwersacje, wprowadza w tajniki języka angielskiego technicznego i prawnego, przygotowuje do egzaminów ósmoklasisty, MOVERS, KET, PET, FCE, CAE, TOEFL, TOEIC, TOLES, SAT. Jest wymagająca, stanowcza i żywiołowa. Potrafi twórczo dominować nad uczniem i z wrodzonym poczuciem obowiązku dąży do obranego celu.

20190625 142432 768x448

Marcin Woźniak absolwent Wojskowej Akademii Technicznej  kierunku  meteorologia lotnicza  i Podyplomowych Studiów Zarządzania Obronności i Informatyki PAN i AON. Wychował się w Podkowie Leśnej, w willi państwa Walkowskich znanej, jako Pensjonat Przedwiośnie. Jego tata – Wacław Woźniak, w latach pięćdziesiątych był nauczycielem matematyki i fizyki w podkowiańskiej Szkole Podstawowej a po 1956 roku  Przewodniczącym  Rady Narodowej w Podkowie Leśnej.  Syn Wacława Woźniaka , Marcin , już kiedy uczęszczał do Liceum w Brwinowie zaczął udzielać lekcji dorabiając w ten sposób na swoje potrzeby przy chudym domowym budżecie . 

W roku 1991 otworzył jedną z pierwszych, prywatnych szkół języka angielskiego w Warszawie – Eurowiedza i z sukcesami edukował tam uczniów przez 15 lat. 

20190707 141617 768x489